Posted on

Görüntülü Diafon Sisteminin 5 Temel Özelliği

Güvenlik sisteminde önemli bir yere sahip olan görüntülü diafon, dış kapıdan zile basıldığı zaman, zile basan kişinin sesini ve görüntüsünü otomatik bir şekilde ev ya da işyerinin monitörüne ve hoparlöre iletilmesini sağlayan sistemdir. Birçok avantaj sağlayan görüntülü diafon sisteminin temel özellikleri şunlardır:

1 ) Tek Tuş Sayesinde Kapıcı İle Görüşebilme Özelliği

Güvenlik amacı ile kurulan görüntülü diafon sisteminde tek tuş ile apartman görevlisine çağrı yönlendirmektedir. Bu sayede kapıcı ile kolay bir şekilde iletişim kurulmasını sağlar.

2 ) Bina Giriş Kapısını Gösterme Özelliği

Dairenin zilinin çalması ile görüntülü diafon sayesinde kapıyı çalan kişinin görülmesini sağlar. Ayrıca sesli sistem özelliği ile kapıyı çalan kişiyle iletişim kurmayı sağlar.

3 ) Kartlı ve Şifreli Geçiş Özelliği

En çok kullanılan ve beğenilen özelliklerinden biri de anahtarsız olarak binaya girişi sağlamasıdır. Bina sahipleri görüntülü diafon kullandıkları zaman, kart ya da şifre özelliği ile anahtar olmadan da binaya girmeyi sağlar.

4 ) Şifre Değiştirme Özelliği

İşyeri ya da evlere kurulan görüntülü diafon sisteminin şifre özelliği kullanılırken, isteğe bağlı olarak şifre değiştirilebilir. Kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilen şifre değiştirme işlemi esnasında uzun süre işlem yapılmaz ise zil paneli an başa dönmektedir.

5 ) Güvenlik Görevlisi İle İletişim Özelliği

Bina ya da iş yerlerindeki güvenlikler ile dahili olarak kesintisiz bir şekilde görüşmeyi sağlamaktadır. Kamera ekleme özelliği ile de iletişim sağlarken aynı anda misafirleri görme seçeneği sunar.

Posted on

Zilinize Kimin Bastığını Kapınızı Açmadan Öğrenmenin Kısa Yolu: Görüntülü Diafon

Teknolojisinin gelişmesi ile birlikte, ev teknolojilerinde de ilerlemelerin yaşanması durumu ortaya çıkmıştır. Bu teknolojilerinden bir tanesi olan görüntülü diafon sistemleri sayesinde özellikle binaların ya da evlerin kapıları açılmadan kimin geldiğinin öğrenilmesi şansı yakalanmış olmaktadır.

Görüntülü diafon sistemleri, günümüzde kullanılan sesli diafon sistemlerinin bir üst versiyonu olarak kabul edilebilir. Özellikle apartmanlarda yaşayan insanların evlerine kimin geldiğini öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Böylece ev sahipleri, tanımadıkları kişilere kapıları açmamaktadırlar. Bu sistemin kullanılması günümüzde giderek yaygınlaşma eğilimi içerisine girmiştir. Özellikle tehlikeli durumların ortama girmeden engellenmesini sağladığı için etkili bir güvenlik sistemi olarak kabul edilebilir.

Görüntülü diafon sistemleri her türlü ev için kullanılma şansını taşımaktadır. Bu sistemin kurulması için yetkili firmanın keşif faaliyetini gerçekleştirmesi ve buna göre sistemi kurması yeterli olacaktır. Böylece kapının deliğinden kimin geldiğini görmeye çalışmak yerine apartmanın kapısından, apartmana daha girmeden, kimin geldiğini öğrenmek mümkün hale gelmiş olmaktadır.

Bu sistemin sağladığı en büyük avantaj, güvenlik konusunda yaşanan bazı açıkları kapatması, bunu yaparken de çok düşük maliyetleri ile göz doldurmasıdır.

Görüntülü diafon sistemlerinin bir diğer önemli özelliği de özellikle merkezi sisteme sahip olan binalarda daire başına düşen maliyetin çok düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple bu tip yerlerde vakit kaybetmeden bu sistemin kurulumu ve kullanılması çok akıllıca bir faaliyet olacaktır.

Bu sistemleri sizlerde evlerinize kurarak, ev güvenliği konusunda önemli ve büyük bir adım atmış olursunuz.

Posted on

Görüntülü Diafon Nedir?

Görüntülü Diafon sistemleri apartman ve sitelere yönelik uygulamaları yapılan sesli ve görüntülü konuşma sağlayan bina diafon sistemlerinin genel bir adıdır. Görüntülü Diafon sistemleri özellikle apartman ve sitelere yönelik uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra bireysel olarak villa ve işyerleri için uygulanan ürünlerde mevcuttur. Ofis ve iş yerlerinde güvenliğin sağlanması ve ofis içinden gelen kişinin tespiti için kullanılmaktadır.

Günümüzde inşaat projelerinin genelinde Görüntülü diafon sistemleri tercih edilmektedir. Özellikle site ve toplu alanlarda bulunan konutlarda tercih edilen görüntülü diafon sistemleri sosyal tesislerle görüşebilme, güvenlik ile görüşebilme ve daireler arası görüşme özellikleriyle inşaat sektöründe tercih edilen ürünler arasındadır.

Görüntülü diafon sistemleri ekran boyutları ve ürün özelliklerine göre fiyat farklılığı bulunmaktadır. Görüntülü diafon konuşma sistemlerinde 2,5” ekran boyutundan 7” ekran boyutuna göre farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra daireler arası görüşme, bloklar arası, güvenlik ile görüşme vb. sosyal tesislerle görüşme sağlanabilmektedir.

Görüntülü diafon sistemleri daire içi monitörler, zil paneli, güç kaynakları gibi birçok unsurun beraber çalışması ile görüşme ve konuşma yapılabilmektedir.

Görüntülü diafon sistemi hakkında geniş ve detaylı bilgi fiyat ve fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilir, apartman ve sitelere yönelik çözümlerimiz için keşif talebinde bulunabilirsiniz.